Навігатор сайту

Роменський коледж КНЕУ запрошує учнів 9-х класів на ПІДГОТОВЧІ КУРСИ початок занять 04 листопада 2017р. о 8.30 Телефони для довідок: (05448) 7-20-35 ; м.т. 0976980860
Зустріч із журналістом Дмитром Шурхало 
 
01
25 жовтня у читальному залі бібліотеки коледжу відбулася зустріч із журналістом, краєзнавцем, письменником Дмитром Шурхало.
Дмитро Іванович Шурхало працює з 2008 року на радіо «Свобода», спеціалізується на політиці та історії. Народився у м. Суми, його дід все життя прожив у с. Андріївці Роменського району, куди малим часто приїздив Дмитро на канікули. Після закінчення факультету журналістики Львівського університету працював у різних газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті».
Написав книги «Міфи другої світової війни», «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи – державники», «Українська якбитологія. Нариси альтернативної історії». Остання книга перевидана в третій раз, була презентована автором на Форумі видавців у Львові. До третього видання додав декілька розділів про події на Майдані, анексію Криму та збройний конфлікт на сході України.
Під час спілкування із студентами груп П-1-1, Ф-2-1 Д. Шурхало розповів про свої книги, про ідею їх створення. Відповідаючи на запитання студентів, зауважив, що знання здобуті під час навчання, можуть бути застосовані у зовсім несподіваних ситуаціях, порадив студентам навчатися і перенавчатися, читати цікаву літературу, і не стояти осторонь подій, які відбуваються у суспільстві, мати свою особисту думку.
Дмитро Іванович подарував бібліотеці коледжу свої книги, тому запрошуємо користувачів до бібліотеки.

Детальніше >>Зустріч із журналістом Дмитром Шурхало.


ПОСТАТІ. ПОДІЇ. ДАТИ
Історично - літературний дайджест.
ЖОВТЕНЬ
 
1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку.
 
Літніх людей традиційно шанують у суспільстві. Спочатку День людей похилого віку відзначався в Європі, згодом цю традицію перейняли США, а наприкінці 90-х років почали святкувати у всьому світі.
Особливо урочисто відзначається в Скандинавії. У цей день радіо і телебачення транслюють передачі спеціально для літніх людей, також обговорюються проблеми допомоги і захисту прав, пенсіонерів та про те, яку роль відіграє молоде покоління у житті старших людей.
 
4 жовтня відзначається Всесвітній день тварин
У 1931 році  на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції, було прийнято рішення про створення такого дня у календарі. Дата проведення була вибрана на честь вшанування дня пам’яті відомого католицького священника Франциска Ассизького, який вважається покровителем тварин. Цей день потрібен для того, щоб люди не забували, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі. Тож тварин варто захищати і береги, аби і через 20, 50, 100 років ці істоти існували на Землі.
До уваги користувачів представлені матеріали про різних тварин, а також інформація про те, як у багатьох країнах за різні заслуги тваринам встановлені пам’ятники – пам’ятник тваринам на війні (Велика Британія),  лисиці-жебрачці (Швеція),  мавпі (Китай), качкам (США) та ін.

Детальніше >>ПОСТАТІ. ПОДІЇ. ДАТИ.


ПОСТАТІ. ПОДІЇ. ДАТИ
 
Історично - літературний дайджест  під такою назвою оформлено у читальному залі бібліотеки. На полицях представлені документи, що розповідають про різні події, дати та ювілеї визначних діячів.
Вересневий випуск присвячений таким визначним подіям та датам:
 
9 вересня – День українського кіно
Свято відзначається з січня 1996 року. Український кінематограф бере початок ще з кінця Х1Х століття, коли в 1893 році механік Одеського університету Йосип Тимченко на три місяці раніше за Едісона й більше ніж за рік раніше братів Люм’єрів сконструював кінознімальний та кінопроекційний апарати. Перше українське кіно зняли у вересні 1896 року. Містом – родоначальником став Харків, першою українською кіноактрисою стала Віра Холодна, яка переважно знімалася  в Одесі. У 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка. 
До уваги користувачів подаються книги з історії кіно, про славетних українських режисерів та акторів – О. Довженка, А. Бучми та ін.
 
 120 років від дня народження Михайла Гайворонського
Михайло Гайворонський – композитор, автор стрілецьких пісень. У 1914 році вступив до легіону Українських січових стрільців, брав участь у боях. За часів ЗУНР – композитор – диригент, організатор духового оркестру Українських січових стрільців. З 1923 року переїхав на постійне проживання до США, де працював учителем музики в Українській музичній школі, керував оркестрами, хором, театральним гуртком. На полиці представлені пісні, створені М. Гайворонським, біографічні матеріали.

Детальніше >>ПОСТАТІ. ПОДІЇ. ДАТИ.


ПОЕТ ІЗ КОГОРТИ СІЯЧІВ
 
01В читальному залі бібліотеки оформлена книжкова виставка, присвячена  120-й річниці від дня народження Валер’яна Поліщука, українського письменника, поета і прозаїка, публіциста доби розстріляного відродження.
Валер’ян Поліщук мріяв створити синтетичне мистецтво, в якому б гармонійно поєдналися всі наявні течії. Прагнучи піднести поетичне слово до рівня запитів сучасності, поет покладав великі надії на верліб як єдину віршовану систему, здатну передати стрімкий ритм нової доби. Віршовані верліби становили основу першої збірки Поліщука «Сонячна міць», якою він вперше по-справжньому заявив про себе.
У листопаді 1934 року він був заарештований на 10 років виправно-трудових таборів. Покарання відбував  на Соловках. У жовтні 1937 року В. Поліщук разом із іншими українськими митцями був розстріляний.

Детальніше >>ПОЕТ ІЗ КОГОРТИ СІЯЧІВ