Навігатор сайту

Роменський коледж КНЕУ запрошує учнів 9-х класів на ПІДГОТОВЧІ КУРСИ початок занять 04 листопада 2017р. о 8.30. Наступне заняття відбудеться 17 лютого 2018р. Телефони для довідок: (05448) 7-20-35 ; м.т. 0976980860
КРУТИ: І СУМ, І БІЛЬ, І ВІЧНА СЛАВА.
 
01
 
Бій під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Цей бій став легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 100 років тому – 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути відбулося збройне зіткнення невеликого загону захисників Української Народної Республіки із червоноармійцями Муравйова. Результат бою неважко було передбачити…
Крути стали початком нової доби в історії України, бо саме бій під Крутами засвідчив – власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою, що не піддається забуттю.
У читальному залі бібліотеки коледжу до уваги користувачів представлена книжкова виставка «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». Запропоновані до огляду матеріали розповідають про події 1918 року. Історичні та документальні розповіді допоможуть краще зрозуміти, чому так сталося, що на станції Крути загинули у нерівному бою студенти, учні старших класів гімназій.  Також на полицях виставки представлені матеріали, присвячені подіям на Майдані 2013-1014 років, де у мирний час полягли молоді люди, захищаючи гідність своєї держави.

Детальніше >>КРУТИ: І СУМ, І БІЛЬ, І ВІЧНА СЛАВА

СОБОРНІСТЬ. ЗЛУКА. ВОЛЯ.
 
01
 
Відзначаючи одне із важливих державних свят України – День Соборності, бібліотека Роменського коледжу пропонує своїм користувачам ознайомитися із книжковою виставкою «Соборність. Злука. Воля».
Ідея соборності є однією з основоположних складових національної ідеї. В українській мові термін «соборність» вживається у значенні об’єднаний, неподільний. А «соборність» - як властивість, тобто об’єднаність, цілісність. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну державу та є результатом складного й довготривалого процесу її формування. Остаточна процедура оформлення соборності відбулася в Києві 22 січня 1919 року, в першу річницю проголошення четвертого Універсалу Центральної Ради. В цей день був підписаний та оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР, який дістав також назву Акт Злуки. Наступного дня він був схвалений Конгресом трудового народу України. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі.
На полицях представлені документи – книги, статті із періодичних видань, які висвітлюють ідеї побудови соборної держави та її значення в житті сучасної України.

Детальніше >>СОБОРНІСТЬ. ЗЛУКА. ВОЛЯ.

Літературна мандрівка «Пам’ятники книгам»
 
01
 
Книги є невід’ємною частиною суспільства і кожної людини зокрема. Вони зберігають у собі мудрість і знання цілих поколінь, містять відомості про події, що відбулися. Людина знайомиться з книгою у ранньому дитинстві і книга супроводжує її все подальше життя, допомагаючи отримати знання і розібратися  з важливими життєвими питаннями, відкриваючи вікно в новий незвіданий і цікавий світ природи чи художнього слова. У ХХ1 столітті важко когось здивувати книжкою – паперовою чи електронною, але непідкупний захват викличе раритет із глини, кори дерева, шкіри чи шовку – усе це колись слугувало матеріалом для виготовлення книжок. Революцію у книгодрукуванні спричинила поява паперу, а перша книжка, що вийшла із друкарського верстата, ознаменувала нову епоху у розвитку книги.
Людська вдячність книзі і її ролі у суспільному житті проявилася у спорудженні пам'ятників книгам. Літературна мандрівка «Пам’ятники книгам» проведена у групі С-1-1. А.Г. Поліщук ознайомила студентів з історією створення книжки, яка пройшла великий шлях поки набула сучасного вигляду.  На екрані демонструвалися фото пам’ятників книгам, споруджені у різних куточках світу. Це - пам’ятники у вигляді книг,  книги - будівлі,  книги-фонтани,  книги - лавки,   пам’ятники, присвячені читачам,  а також фотографії пам’ятників літературним героям, які споруджені в Україні.

Детальніше >>Літературна мандрівка «Пам’ятники книгам»

Борець за вільну Україну
 
01
 
24 грудня виповнюється 80 років від дня народження В’ячеслава Чорновола – видатного політика, дисидента, борця за волю і незалежність України.
25 березня 1999 року о 23.00 на  5-му кілометрі автотраси Бориспіль-Золотоноша автомобіль «тойота - корола» в’їжджає в «КамАз», який везе причіп із зерном.  У салоні «тойоти» перебуває відомий опозиційний політик В’ячеслав Чорновіл. І він і його консультант гинуть на місці. Загибель політика першої величини (а саме до таких належав В’ячеслав Чорновіл) завжди породжує чутки про замовне вбивство. Тим більше, що Чорновіл гине незадовго до старту чергових президентських виборів 1999 року, коли президент Леонід Кучма  втрачає популярність, і лідер Руху – В’ячеслав Чорновіл - видається чи не єдиним реальним конкурентом діючого голови держави у боротьбі за президентське крісло.
У читальному залі бібліотеки до ювілейної дати від дня народження видатного політика оформлена книжкова виставка «Борець за вільну Україну». На полицях представлені документи у яких розповідається про особисте життя і  політичну діяльність В. Чорновола, спогади сестри Валентини та інших соратників, найкращі цитати та вислови В. Чорновола.  В’ячеслав Максимович понад 15 років провів у в’язницях та засланнях, оскільки не зраджував своїх політичних та громадських ідей. У представленій на виставці статті «Чорновіл, Україна і Сумщина» містяться спогади членів сумської організації Руху про перебування В. Чорновола на конференції у м. Суми.
Восени 1991 року В’ячеслав Чорновіл був кандидатом у президенти України і у результаті отримав 23,27% голосів виборців,  але президентом України став  Л. Кравчук. На свій програш Чорновіл відреагував так: «Програв не я. Програла Україна».  У пам’ять про видатного політика у різних містах України встановлені пам’ятники, його ім’ям названі вулиці, на місці загибелі встановлено козацький хрест.

Детальніше >>Борець за вільну Україну