Навігатор сайту

Роменський коледж КНЕУ запрошує учнів 9-х класів на ПІДГОТОВЧІ КУРСИ початок занять 04 листопада 2017р. о 8.30. Наступне заняття відбудеться 17 лютого 2018р. Телефони для довідок: (05448) 7-20-35 ; м.т. 0976980860

Заклад з аурою світла, теплоти і затишку.

 

Бібліотека коледжу є обов’язковим структурним підрозділом навчального закладу і тому всі стратегічні освітньо - виховні завдання трансформуються в завдання і діяльність бібліотеки. А реалізація завдань бібліотеки визначає її функції: освітні, інформаційні, інтелектуальні, культурологічні виховні та самоосвітні.

Бібліотека навчального закладу це зовсім не одне й те ж саме що публічна чи наукова. Й тому стає зрозумілим, що особливості її діяльності зумовлені динамікою навчального процесу, а отже, і бібліотека має розвиватися й модернізуватися згідно з вимогами , які ставляться до сучасної освіти.

Оперативне і повноцінне забезпечення інформаційних потреб коледжу – одна з основних функцій нашої бібліотеки. Тому, використовуючи різні форми і методи бібліотечної роботи, бібліотека коледжу приділяє увагу проблемам, пов’язаним із пошуком і забезпеченням інформації. Носіями інформації нашої бібліотеки є передусім, друковані видання, що зобов’язує систематично вивчати фонд бібліотеки, займатися поточним комплектуванням.

Класичне призначення бібліотеки навчального закладу – стимулювання студентів до читання, до пошуку інформації для успішного навчання.

Бібліотечний фонд нашої бібліотеки це переважно книги. Хоча в сучасному світі паперові носії інформації, і не зникли остаточно, але мають зовсім інше значення ніж це було з десяток років тому. Тож, модернізація роботи бібліотеки полягає не тільки в простому встановленні комп’ютера, а і в під’єднанні до мережі Internet, що набагато підвищує інформативну роль сховища знань. В читальному залі бібліотеки створено зону Wi-Fi, яка надає можливість вільного доступу користувачів до освітніх ресурсів Інтернет.

Бібліотека коледжу має універсальний фонд, у якому представлені підручники і навчальні посібники із загальноосвітніх предметів, за основними спеціальностями, а також науково-популярні видання, довідники, словники, енциклопедії з різних галузей, художні твори українських та зарубіжних письменників.

У бібліотеці створений і функціонує довідково – пошуковий апарат – алфавітний, систематичний каталоги, систематична картотека статей. Кожен каталог має цільове призначення, що дозволяє проводити пошук інформації у відповідності до запитів читачів.

 

Історична довідка

 

Серед усіх закладів культури бібліотеки завжди займали особливе місце. Адже в них знаходиться перший супутник і порадник людини – книга, яка є, була і буде, з якої починається освіта і культура. Книга завжди була добрим і надійним супутником у житті, другом і учителем.

Але бібліотека – це не тільки книги, але й люди,які тут працювали чи працюють.

Документи залишили імена людей, які працювали у бібліотеці спочатку технікуму, а потім коледжу у різні роки її існування:

 • 1947 рік – Тимченко Віра Сергіївна, працювала у бібліотеці з дня заснування Глинського технікуму.

foto1               foto2

 •  1964 рік – Устюченко Ольга Севостьянівна, прцювала бібліотекарем у с. Глинськ, до переведення технікуму у м. Ромни.

foto3

 • 1955 –– Маріненко Анна Антонівна. У 1967 році перевозила бібліотеку з села Глинськ до Ромен. Приміщення не було, бібліотека знаходилася у пристосованих кімнатах, часто без опалення.

foto4

 • На 1.07.1975 року книжковий фонд бібліотеки налічував 28072 примірники, загальна кількість читачів – 898, з них студенти – 805. Звільнилася А.Маріненко у 1978 році.
 • 1966 рік – Дураченко Віра Павлівна, освіта середня спеціальна, працювала у бібліотеці три роки.

foto5

 • 1977 рік – Бойко Любов Олексіївна. Заочно закінчила Київський інститут культури, працювала завідуючою до 1985 року. У 1982 році всі турботи по переведенню бібліотеки у нове приміщення по вулиці Горького лягли на плечі Любові Олексіївни та бібліотекаря Маслак Валентини Олександрівни, яка працювала з вересня 1982 року по грудень 1985 року. 

foto6

 •  На 1.07.1985 року книжковий фонд налічував 38494 примірники, всього читачів – 1096, студентів – 962.
 • З  1983 ріку по 1985 рік у бібліотеці працювала Танчук Валентина Каземирівна.
 • 1985 рік   кардинально змінив штат бібліотеки технікуму. У червні на посаду бібліотекаря була прийнята Матвієнко Оксана Валеріївна (освіта бібліотечна вища). Звільнилася 1 серпня 2003 року. Відпрацювала у бібліотеці технікуму 18 років. Зарекомендувала себе грамотним спеціалістом.

foto7

 • 10 липня 1985 року на посаду завідуючої бібліотекою прийнята Парфило Марина Григорівна, яка до того часу була викладачем естетики, завідувачем клубом. За час її керівництва бібліотека змінилася на краще: були замінені меблі, постелено новий лінолеум, почалося естетичне оформлення читальної зали. За десять років, які Парфило М.Г. була зав. бібліотекою, книжковий фонд поновлювався новою літературою, підписувалося майже 100 найменувань періодичних видань. Звільнилася у 1997 році у зв’язку з переїздом.

foto8          foto9

 •  7 серпня 1985 року на посаду бібліографа прийнята Поліщук Анна Григорівна, яка  до цього працювала у центральній міській бібліотеці. Було створено систематичний каталог, здійснено розстановку фонду за бібліотечно-бібліографічною класифікацією, створена систематична картотека  газетно-журнальних статей , краєзнавча картотека, картотека персоналій. Проводилися Дні інформації, Дні бібліографії та інші заходи.

foto10        foto11

 • 1 грудня 1999 року  переведена на посаду завідувача бібліотекою, з 2002 року – провідного бібліотекаря.
 • У 1986 - 1988 роках у бібліотеці  працювали Карпічева Світлана Олександрівна та  Тимошенко Людмила Іванівна.

foto12        foto13

 • У 1994 - 1997 р.  працювала викладач іноземної мови технікуму  Пилипович Софія Петрівна.

foto14

 • З вересня 1994 року старшим бібліотекарем стала Скляр Ольга Михайлівна, яка обіймала цю посаду до листопада 1999 року.(Освіта вища педагогічна, до цього працювала у шкільній бібліотеці). Під її керівництвом була об’єднана бібліотека індустріального технікуму і бібліотека Роменського вечірнього технікуму радіоелектронного приладобудування у єдину бібліотеку Роменського політехнічного технікуму.

foto15

 • На 1.07.1995 року книжковий фонд налічував 49967 примірників, читачів 827, студенти – 699.
 • З 1 вересня 2000 року бібліотекарем стала працювати Голіней Галина Іванівна. Після 13 років праці в бібліотеці переведена на посаду лаборанта.

foto16

1 вересня 2003 року на посаду бібліографа прийнята  Рубаник Валентина Володимирівна, освіта середня спеціальна.

foto17

На 1.07.2005 року бібліотечний фонд складав – 47486 примірників, кількість читачів 1044, з них студенти – 902.

У 2012 році у бібліотеці було зроблено капітальний ремонт: приміщення читального залу відокремлено від абонементу, що створює умови для роботи  студентів у читальному залі та обслуговування їх на абонементі.

Бібліотечний фонд на кінець 2013 року налічує майже 49500 примірників навчальної, технічної та художньої літератури.

Структурні підрозділи бібліотеки:

 • абонемент;
 • читальний зал.

Бібліотека працює з 8.00 до 17.00.

Перерва з 12.00 до 13.00.

Остання п’ятниця місяця – санітарний день.